У БЕРЕЗІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ПЕРЕВІРЕНО ГОТОВНІСТЬ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ ДО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Дата: 26.08.2022 13:11

Мабуть, ще ніколи підготовка до нового навчального року та й, взагалі, його планування, не було такими складним процесом. Адже, під час воєнного стану безпека здобувачів освіти та педагогічних колективів — понад усе!

Відділом освіти, молоді та спорту Березівської сільської ради було пропрацьовано ряд варіантів, за якими може бути організований освітній процес у громаді, з урахуванням усіх вимог Міносвіти та Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Проведено анкетування батьків, щодо їх бачення формату навчання: онлайн чи офлайн?! Звісно, кожен із батьків в ідеалі хоче, щоб навчання проводилося традиційно, в школах, за шкільними партами, в соціумі, до якого діти звикли і в якому мають перебувати. Однак, в умовах сьогодення більшість із них, враховуючи безпекову ситуацію, не погоджується з очним навчанням, тож висловивши своє занепокоєння — перевагу отримало навчання в онлайн форматі. Здебільшого це стосується учнів молодшої та старшої школи.

Проте, учням деяких шкіл таки пощастило. Проаналізувавши ситуацію з навчальними просторами, де у двох із шести шкільних закладів є бомбосховища, було прийняте рішення облаштувати їх відповідно рекомендаційних вимог і, все ж таки, розпочати тут навчальний рік очно.

Сюди ж, отримавши згоду від батьків, узгодивши розклад занять та маршрути — буде організовано підвіз, аби забезпечити навчанням першокласників з усіх шести закладів освіти безпосередньо в школі. Бо ж ми прекрасно розуміємо, що онлайн навчання для них у принципі є абсолютно неприйнятним і недоступним. Місцеві учні цих шкіл зможуть теж відвідувати заклад у звичайному режимі, усі ж інші школярі вимушені будуть здобувати освіту тимчасово в уже відпрацьованому нами онлайні.

З безпекових міркувань ми не називаємо ці навчальні заклади.

Варто зауважити, що зазвичай, напередодні початку навчального року у всіх школах проводиться перевірка готовності цих закладів до початку роботи. 25 серпня таке інспектування відбулося в закладах шкільної і дошкільної освіти Березівської сільської ради.

Традиційно, у складі комісії представники відділу освіти, депутати громади, Держпродспоживслужби та ДСНС. Проте, в особливих умовах сьогодення, коли окрім загального стану шкіл, особливу увагу нині приділяють саме стану укриттів, — до комісії приєдналися начальник Житомирської районної військової адміністрації Олександр Хомич спільно із першим заступником В’ячеславом Авраменком, аби дізнатися, чи встигли в нашій громаді повноцінно підготувати школи до навчання.

Після огляду шкільних приміщень спеціалістами відповідних контролюючих органів були надані рекомендації щодо приведення у відповідність до вимог деяких недопрацювань. Роботи наразі посилено тривають, і завершити їх заплановано до 1 вересня.

Наступного, після перевірки, дня, завідувач відділу освіти, молоді та спорту Аліна Забродська представила акти обстеження та фотозвіт на засіданні обласної комісії з підготовки закладів освіти до нового навчального року. Готовність наших закладів була гідно оцінена, одностайно схвалена та дозволено розпочати навчальний рік.