РАЗОВА ГРОШОВА ДОПОМОГА ДО 5 ТРАВНЯ: КОМУ, СКІЛЬКИ, І КОЛИ?!

Дата: 18.05.2022 08:53

Фото без описуУряд встановив розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2022 році.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2022 року №540 «Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та «Про жертви нацистських переслідувань» затверджені розміри разової грошової допомоги до 5 травня на 2022 рік.

Разова грошова допомога до 5 травня у 2022 році виплачується в таких розмірах:

- особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

• I група – 4 421,00 гривень;
  • II група – 3 906,00 гривень;
  • III група – 3 391,00 гривень;

- учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1 491,00 гривень;

- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 4 421,00 гривень;

- членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, а також членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України - 966,00 гривень;

- учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 612,00 гривень.

Виплата разової грошової допомоги проводиться Житомирським обласним центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат через відділення зв’язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам – за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, – за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 31 травня, мають право звернутися за нею в органи соціального захисту населення та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата разової грошової допомоги.

Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно із законом, виплачується одна допомога – у більшому розмірі.

Ніна Герасимчук, завідувач відділом соціального захисту населення Березівської сільської ради