Демонстраційні заходи правоохоронців і рятувальників для родин вимушених переселенців

Дата: 12.05.2022 19:18

12 травня у с. Садки Березівської громади відбувся черговий захід для підтримки дітей та родин із числа внутрішньо переміщених осіб, а якщо простішими словами, то вимушених переселенців.

Головна мета заходу — психологічна підтримка та зняття стресу у дітей та сімей, які пережили евакуацію в умовах воєнного стану.

Для родин, що тимчасово проживають у Березівській громаді провели демонстраційні заходи поліцейські, рятувальники та кінологи, які опікуються безпечним середовищем в Житомирському районі.

Для оглядачів силовики створили різноманітні локації — тематичні майданчики, де можна було ближче познайомитися з їхніми професіями.

Діти із зацікавленням розглядали робочий інвентар, який можна було потримати в руках та спецтехніку, на яку можна було не лише дивитися ззовні, а й посидіти в середині.

Ще з більшим задоволенням малеча приміряла на собі амуніцію: костюм пожежника, каску спецпризначенця, бронежилет (12 кг), жилетку патрульного. А силовики у свою чергу наголошували про необхідність та важливість цих засобів захисту у їхній роботі.

На одній із локацій пожежники провели для дітей роз’яснювальну бесіду про те, що робити, коли знайшов підозрілий предмет; як поводитися, коли чуєш вибухи, нагадали і про те, куди і як правильно ховатися у разі вибуху. А ще діти навипередки рвалися, щоб узяти участь в естафеті «Затуши вогонь», аби відчути на собі, як це — рятувати людину та її майно від підступного «червоного півня».

Ювенальні поліцейські нагадали відвідувачам правила безпечної поведінки, закликали до повсякденної обережності і надали контакти у разі виникнення потреби у допомозі.

Не менш захоплюючим був для дітей майстер-клас від кінолога та його підопічної вівчарки Альфи, у якому кульмінацією завдання було відшукати взуття господаря. Альфа справилася на відмінно!

Кольоровою крейдою на асфальті шкільного подвір’я учасники заходу розмалювали сучасну вишиванку, зображення якої уособлює мирне і світле життя українців — в якому жили дотепер, і якого прагнемо наразі.

На завершення заходу дітки отримали солодощі, а усі дорослі внутрішньо переміщені особи мали змогу вибрати собі необхідні речі, засоби гігієни та продукти харчування з числа представленої гуманітарної допомоги від Березівської сільської ради та волонтерських організацій.

Це наш черговий маленький крок у підтримці людей, які змушені жити в нових гірких реаліях сьогодення і пристосовуватися до умов саме такого життя.

Ми розуміємо, що попри матеріально-побутову підтримку, морально-психологічна — не менш важлива, — тому робимо все можливе, аби нашим гостям було зручно, комфортно та затишно на теренах Березівської громади.