Професійне навчання безробітних за дуальною формою

Дата: 04.01.2022 16:00

Фото без описуДуальна форма здобуття освіти – це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти (в інших суб’єктів освітньої діяльності) з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації, як правило, на основі договору. (стаття 9 Закону України «Про освіту» в редакції від 01.01.2021р.)

Порядок здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за дуальною формою у закладах професійної (професійно-технічної) освіти регламентується Положенням про дуальну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти затвердженим наказом Міністерства освіти і науки від 12.12.2019р. № 1551, Зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.02.2020р. за № 193/34476.Фото без опису

Основним завданням дуальної форми освіти є забезпечення відповідності якості професійної освіти вимогам ринку праці з урахуванням поточних перспективних потреб суб’єктів господарювання усіх організаційно-правових форм і форм власності, а також розвитку державно-приватного партнерства у сфері професійної освіти.

Дуальна форма здобуття освіти у закладі освіти запроваджується відповідно до наказу керівника закладу освіти.

Заклад освіти та суб’єкт господарювання укладають договори щодо провадження професійної освіти за дуальною формою.

Договір про здобуття професійної освіти за дуальною формою – тристороння угода, яка укладається у письмовій формі та регламентує відносини між здобувачем освіти, закладом освіти та суб’єктом господарювання з метою організації та провадження дуальної форми здобуття освіти.

Порядок дій для організації професійного навчання за дуальною формою у закладі освіти, в т.ч. ЦПТО

• Підписання договору між роботодавцем, закладом освіти та центром зайнятості

• Спільна розробка робочого навчального плану (індивідуального) та робочих програм (30% теорії, 70% виробничого навчання та виробничої практики)

• Підписання договору між закладом освіти, роботодавцем та безробітним

• Видання наказу закладу освіти про організацію професійного навчання

• Початок навчання відповідно до затвердженого розкладу

• Наставник на підприємстві

• По завершенню теоретичної підготовки направлення слухача на професійно-практичну підготовку відповідно до наказу

• Надання слухачу щоденника виробничого навчання та виробничої практики

• Державна кваліфікаційна атестація за участю роботодавця

• Обов’язкове працевлаштування після закінчення навчання.

Дуальна форма освіти – це співпраця роботодавців, закладів освіти та центрів зайнятості, навчання на виробництві, якісні, а не кількісні показники.