ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! ОБІГРІВАЮЧИ ОСЕЛЮ, БУДЬТЕ УВАЖНИМИ ТА ОБЕРЕЖНИМИ!

Дата: 25.11.2021 12:04

Фото без описуПід час похолодання різко зростають кількість і загроза виникнення пожеж через необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхню несправність, короткі замикання в наслідок перевантаження електромереж, тощо. За усім цим – життя та здоров’я людей, добробут громадян, їхня безпека.

Рятувальники Житомирщини звертають увагу всіх на те, що необхідно бути особливо обережними, користуючись електрообігрівачами, тепловентиляторами та опалювальними печами.

Суворо дотримуйтесь наступних правил безпеки:

- використовуючи електрообігрівачі, перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів;

- не залишайте прилади, що топляться, без догляду;

- не варто користуватися саморобними та кустарно виготовленими електрообігрівачами;

- нагрівальні елементи в обігрівачах мають бути закритими, ізольованими.

Опалюючи приміщення піччю – на газу або дровах – перевірте, чи не з’явилися в ній тріщини або щілини. Це можна зробити, спаливши в печі трохи паперу та згодом оглянувши її ззовні, – у місцях тріщин буде добре видно закоптіння. Виявлені тріщини необхідно замастити глиною чи розчином. І, взагалі, ремонт печей можна доручати виключно фахівцям.

Особливу обережність слід виявляти власникам будинків із дерев’яним перекриттям.

Особливо опікуйтесь тим, аби під час обігріву помешкання не постраждали діти, або ж їхні пустощі не призвели до біди! Подбайте, аби діти перебували під постійним доглядом когось із дорослих. Час навчити дитину основам безпечної поведінки у побуті.

Зважаючи на те, що вживання алкоголю є супроводжуючим чинником дорослої необережності, а відтак і чималої кількості пожеж у побуті, тож замість «зігріваючих з середини» краще зігрійте себе та своїх близьких теплом приємного спілкування!

Житомирське РУ ГУ ДСНС України в Житомирській областіФото без опису